Witam

Witam na stronie internetowej kół gospodyń wiejskich z Gminy Poraj.
Obecnie w naszej gminie działają koła w: Poraju, Choroniu, Jastrzębiu, Kuźnicy i Gęzynie. Strona internetowa poświęcona ich działalności, prezentować będzie wspaniały dorobek kulturalny, gastronomiczny, edukacyjny i społeczny KGW. Zapraszam do częstego odwiedzania i współredagowania strony kół gospodyń wiejskich Gminy Poraj.

Wójt Gminy Poraj 
Katarzyna Kaźmierczak

Site Map

By putting all of your content into nested categories you can give users and search engines access to everything using a menu.

Historia

Choroń, dawna wieś szlachecka, istnieje ponad 700 lat. W roku 1294 nowy biskup krakowski Jan Muskata, daje w dziedziczne posiadanie wieś Choroń, rycerzowi Hynko z Dubu. W tym czasie oznaczało to, że obdarowany otrzymał cały majątek dworski i ludność pańszczyźnianą.

Czytaj więcej...

Google

 {mosmap}

Położenie

{mosmap width='600'|height='400'|align='center'|zoom='10'} Wieś Choroń znajduje się w gminie Poraj, w powiecie myszkowskim, w województwie śląskim. Przez teren wsi przebiega droga powiatowa Koziegłowy – Poraj – Biskupice – Olsztyn. Najbliższa stacja kolejowa PKP Poraj, znajduje się w odległości od 1,5 do 3,5 km od budynków mieszkalnych wsi. Według rejestru gruntów i map geodezyjnych od nr 1 do nr 15, obszar wsi Choroń zajmuje powierzchnię 12,79 km². Sołectwo Choroń jest obecnie administracyjnie zmniejszone o około 1,20 km². Powierzchnia ta została odstąpiona na rzecz sołectwa Poraj. Na Powierzchni 11,59 km² zamieszkują obecnie 1233 osób</p>'

Porajanki

Losowe Zdjęcie

Brak grafik

Mapa

{mosmap}

Licznik odwiedzin

Copyright © e-kgw.info 2020